14. 1. 2019 | Martin Svoboda

BK Zubři Bystřice – HC Spartak Velká Bíteš „B“ 8:2 (3:2, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: Peňáz 2, Čermák 2, Jan, Pavelka, Sís, Čejka (Šimon 3, Čejka 2, Svoboda 2, Škorpík, Kintr, Sís, Jakeš Peňáz, Dudák) – Dočkal, Škoda (Komínek Michal, Škoda, Dočkal)

Sestava: Beno (Dinga) – Jan, Mach, Čejka, Dudák – Svoboda Marek, Čermák, Kintr – Šimon, Škorpík, Peňáz – Sís, Pavelka, Jakeš

Diváků: 110

Vyloučení: 7:7

Rozhodčí: Fiksa, Štetina, Krásný

Velmi důležité utkání v boji o play-off bylo od začátku nervózní a spíše než nějaké pohledné akce viděli diváci spoustu nepřesností. Prvního gólu se dočkali v 9. minutě, kdy poslal hosty do vedení Dočkal. Za necelých pět minut bylo vyrovnáno, kdy se prosadil domácí Peňáz. Obrat Zubři dokonali v 17. minutě, kdy se střelou z dálky prosadil Jan. Zubři se však z vedení neradovali dlouho. Za další dvě minuty po zmatcích ve vlastní třetině darovali hostům vyrovnání. Trefil se Škoda. Když už to vypadalo, že se půjde do kabin za vyrovnaného stavu, zaúřadoval Peňáz a vrátil domácím vedení. Za potlesk určitě stojí fair-play gesto hostujícího Budína, který odvolal faul na svoji osobu.

Od druhé třetiny převzali otěže zápasu domácí. Zlepšeným výkonem dostávaly hosty pod tlak, z čehož pramenily také góly. Nejprve se pěknou střelou prosadil Čermák, na kterého o chvíli později navázal Pavelka. Brankový výčet druhé třetiny završil po pěkné akci domácích Sís. Do kabin se tak šlo za příznivého stavu pro domácí 6:2.

Ve třetí třetině si domácí hlídali vítězství, které potvrdili dalšími dvěma góly. Nejprve se v 50. minutě po skrumáži před brankou prosadil Čejka a skóre zápasu završil svojí druhou brankou v utkání Čermák. Na konci zápasu tak na světelné tabuli svítilo skóre 8:2 a Zubři si tak připsali důležité 3 body v boji o play-off.