BK Zubři Bystřice n. P. – TJ Náměšť nad Oslavou 3:6 (1:0;2:1;0:5)

Sestava Zubrů: Beno- Mach, Jan, Čejka, Dudák, Musil, Tomášek– Ludvík, Hejtmánek, Kintr-Šimon, Bednář, Peňáz- Svoboda M., Škorpík, Zítka, Jakeš, Pavelka

Branky Zubrů: Peňáz, Jan, Ludvík

Asistence Zubrů:Bednář, Marek Svoboda, Šimon, Hejtmánek

Branky hostů: Bednář, Ošmera, Bauer, Krčál, Doležal, Kejda, asistence Lainka, Bulička, Doležal, Strnad, Bednář, Kejda, Krčál,

vyloučení 4:4, rozhodčí Mejzlík, Jeletz, Jančí, 150 diváků, hráno na ZS v Bystřici nad Pernštejnem.

Komentář k utkání:

Zubři vstoupili do semifinálového utkání velice koncentrovaně a odhodláni zvítězit. Hned ve 4. minutě šli Zubři do vedení brankou z hole Peňáze. Hosté jakoby byli zaskočeni aktivitou Zubrů a prakticky se k ničemu nedostali. Zubři další šance neproměnili, tak se šlo do šaten za stavu 1:0. Ve druhé třetině Zubři hráli opět velice zodpovědně a nepouštěli hostující tým k mnoha šancím, naopak si jich spoustu vypracovali, ale všechny pochytal dobře chytající brankář Máj. Až ve 30. minutě šli Zubři v přesilové hře do vedení 2:0 po dělové ráně od modré z hole Jana. Hostům se podařilo ve 34. minutě snížit na 1:2 střelou po buly z hole Bednáře. Poté Zubři měli mnoho příležitostí zvýšit brankový rozdíl, ale bohužel neproměnili. V čase 39:38 dali Zubři na 3:1 po samostatné akci Ludvíka a šlo se do šaten s dvoubrankovým vedením a zdálo se, že hosté už nemají šanci zvítězit. Ve třetí třetině byla hra nahoru, dolu. Hosté začali hrát lépe a ve 43. minutě snížili na 3:2. V 50. minutě hráli hosté přesilovou hru, kterou bohužel využili a srovnali stav utkání na 3:3. Poté měli Zubři šanci otočit stav utkání na svoji stranu, ale bohužel neproměnili. Pak přišla smolná 53. minuta pro Zubry, ve které hosté dali dvě branky a odskočili na 3:5. Tři minuty před koncem ještě hosté zvýšili na konečných 3:6. Pro Zubry to byla katastrofální třetí třetina, hosté využili co se dalo a vytvořili si lepší pozici do odvety o postup do finále.

Druhé semifinálové utkání čeká Zubry v sobotu 16.3.2019 od 17 hodin na ledě Náměště! Přijeďte Zubry podpořit a pomoct Zubrům postoupit do finále!!!