2. 4. 2019 | Milan Paleček

2. utkání o 3. místo – 30.3.2019

HC Zastávka – BK Zubři Bystřice n. P. 3:2 v prodloužení (1:1;1:0;0:1, prodloužení 1:0),

Sestava Zubrů: Dinga(Beno)- Mach, Jan, Čejka, Dudák, Tomášek – Ludvík, Šimon, Kintr-Jakeš, Zítka, Peňáz- Škorpík, Bednář, Pavelka

Branky domácích: Šedý, Provaz, rozhodující branka v prodloužení Stromecký

Asistence domácích: Šedý, Lesonický, Mikule, Burian

Branky Zubrů: Dudák, Jan

Asistence Zubrů: Mach

Vyloučení 4:3, navíc Fišer (Zastávka) 10 minut OT, využití 1:0,

Rozhodčí: Marek, Mezlík, Kotrba, 55 diváků, hráno na ZS v Rosicích 

Komentář k utkání:

V první třetině byli domácí lepším mužstvem, měli spoustu šancí, ale Dinga se v brance Zubrů překonával. Zubři se ujali vedení po pěkné samostatné akci Dudákem. A nebýt chyby Bednáře, který naservíroval puk jak na zlatém podnose před vlastní branku na hokejku Šedého, který srovnal na 1:1, vyhráli by první třetinu. Stav po dvaceti minutách byl nerozhodný 1:1. Ve druhé třetině pokračovali domácí v nátlakové hře a ve 30. minutě se ujali vedení, když využili přesilovku, autorem branky byl Provaz. Po druhé třetině šli tedy domácí do kabin s vedením 2:1. Ve třetí třetině se hra vyrovnala, šance byly na obou stranách, ale oba brankáři kralovali. Zubři nevyužili čtyřminutovou přesilovku 5 na 4 a zdálo se, že domácí svůj náskok ubrání. Zubři v poslední minutě odvolali brankáře a zkusili hru v šesti. Ta se jim vyplatila a Jan dvacet vteřin před koncem po přihrávce od Macha vyrovnal na 2:2. A tak přišlo na řadu prodloužení. V něm měli Zubři hned dvě velké šance, ale bohužel neproměnili a pak přišlo rozhodnutí. Stromecký šťastnou brankou ukončil tento duel a srovnal na 1:1 na zápasy.

3.utkání o 3. místo 31. 3. 2019

HC Zastávka – BK Zubři Bystřice n. P. 7:5 (3:1;0:1;4:3)

Sestava Zubrů: Dinga(7.min.Beno)- Mach, Jan, Čejka, Tomášek – Ludvík, Šimon, Kintr-Jakeš, Zítka, Peňáz- Bednář, Pavelka

Branky domácích: Provaz 2, Mikule 2, Stromecký, Lesonický, Jelínek

Asistence domácích: Burian 3, Šedý 3, Stromecký 2, Jelínek 2, Fišer, Soběský

Branky Zubrů: Ludvík 2, Čejka 2, Bednář

Asistence Zubrů: Čejka 2, Ludvík, Bednář, Šimon, Musil

Vyloučení 9:6, využití 3:2, v oslabení 2:0

Rozhodčí: Fiksa, Štětina, Balcar, 30 diváků, hráno na ZS v Rosicích.

Komentář k utkání:

Do utkání Zubři nevstoupili dobře a domácí trestali veškeré chyby. V první třetině rozhodujícího zápasu šli domácí do vedení už ve 4. minutě, kdy Provazem využili přesilovku. V 7. minutě opět Provaz zvýšil na 2:0 a Zubři střídali brankáře. V 15. minutě se dokonce ve vlastním oslabení po přihrávce Jelínka prosadil Stromecký a dal už na 3:0. Zubři v poslední minutě první třetiny snížili ve skrumáži Bednářem po přihrávce Ludvíka na 3:1. A to byl taky stav po první třetině. Ve druhé třetině měli domácí převahu, ale branku vstřelili Zubři, když si Čejkovu střelu srazil domácí Fišer do vlastní branky. Do konce třetiny už branka nepadla, a tak byl stav po dvou třetinách 3:2. Ve třetí třetině domácí odskočili po brankách Jelínka a Lesonického na 5:2 a zdálo se, že je rozhodnuto. Zubři poté zabrali a využili přesilovku 5 na 3 a za další tři minuty opět v přesilovce snížili na rozdíl jedné branky na 5:4. Autory byli Ludvík a Čejka. V 54. minutě Zubři vyrovnali po spolupráci s Čejkou Ludvík na 5:5. Už se zdálo, že se bude opět prodlužovat. Bohužel o minutu později po brance Zubrů šli domácí opět do vedení na po šťastné dorážce –  6:5. V poslední minutě před koncem po kombinaci Jelínka s Stromeckým rozhodl o konečném výsledku Mikule a uzavřel na konečných 7:5. Domácí tak obhájili loňské třetí místo.  Zubři v letošní sezóně neměli tolik štěstí nakloněno. Ale hlavně chyběli tréninky a to se taky projevilo. 

Děkujeme všem partnerům a fanouškům za sezónu 2018/2019 a budeme se těšit na lepší sezónu 2019/2020!!!