HC Zastávka – BK Zubři Bystřice n. Pernštejnem 4:5 SN (3:2;1:1;0:1; 0:1 SN)

Sestava Zubrů:  Dinga– Mach, Čejka, Dudák, Tomášek – Ludvík, Škorpík, Mráz- Šimon, Bednář, Kintr –Pavelka, Musil, Jakeš.

Branky Zubrů:  Šimon 2, Čejka, Musil 2 (SN)

Asistence Zubrů: Mach, Mráz, Ludvík, Škorpík, Tomášek, Bednář

Asistence HC Zastávka: Lučivňák 2, Svoboda, Lesonický, Fišer, Bednář

Vyloučení: 8:4

Využití 0:2, v oslabení 1:0,

Rozhodčí: Michal Suchý – Gabriel Havelka, Gabriela Šťastná

Komentář k utkání:

HC Zastávka na svém velice špatném ledě tentokrát přivítala soupeře z Bystřice nad Perštejnem. Domácí byli zatím bez bodu a doufali, že si v domácím utkání napraví reputaci. Jenomže to byli Zubři, kteří hned v úvodu první třetiny skórovali po pěkném úniku z hole Musila. Zubři byli lepším týmem ze začátku utkání,  ovšem domácím se po dvou vydařených akcích podařilo vyrovnat a následně strhnout vedení na svou stranu. Dvě minuty před koncem třetiny přidali domácí další branku a na časomíře svítilo 3:1. Minutu před koncem třetiny hráli Zubři přesilovou hru, kterou bleskově proměnili po dělové ráně Čejky a upravili stav na 3:2. Za tohoto stavu se šlo do kabin.

V úvodu druhé třetiny byli Zubři potrestáni dvojitým menším trestem za nebezpečnou hru vysokou holí a domácí měli výhodu přesilové hry. Zubři si však všechny šance domácích pohlídali a domácí vyšli z přesilovky naprázdno. Hra pokračovala ve slušném tempu a snaha domácích byla odměněna brankou tentokrát na 4:2. Domácí však dvoubrankové vedení neudrželi, protože Zubři využili přesilovou hru a snížili na 4:3 z hole Šimona. Tento stav vydržel do konce třetiny.

V úvodu třetí třetiny se Zubrům podařilo vyrovnat na 4:4 po pěkné kombinaci opět brankou Šimona. Třetí třetina byla ve znamení faulů ze strany domácích, hrála ji z velké části v oslabení a Zubry může mrzet neproměnění alespoň jedné z nich. V základní hrací době byl tedy výsledek 4:4 a následovalo prodloužení. To také nerozhodlo a utkání dospělo do samostatných nájezdů. Oba gólmani byli skvěle připraveni a odmítali za svá záda pustit jediný puk. Zubři trefili dvakrát brankovou konstrukci, nejprve Jakeš a poté Ludvík. Šťastnější v dovednostní soutěži byli nakonec Zubři. Až v osmé sérii se podařilo překonat domácího brankáře Jirkovi Musilovi, který zajistil Zubrům bonusový bod z utkání.

Další utkání čeká Zubry na domácím ledě s vítězem minulého ročníku s TJ Náměšť nad Oslavou. Utkání se odehraje v sobotu 2. 11. 2019 od 17:30 hodin. Přijďte podpořit Zubry v co největším počtu!!!