BK Zubři Bystřice n. P. – TJ Náměšť nad Oslavou 1:5 (1:1;0:3;0:1)

Sestava Zubrů: Dinga(Beno)- Jan, Čejka, Dudák, Musil, Tomášek – Ludvík, Škorpík, Mráz- Šimon, Bednář, Kintr –Zítka, Pavelka, Jakeš.

Branky Zubrů: Ludvík

Branky hostů: Strnad Miroslav, Bednář Miroslav 2, Sázavský, Bednář Petr

Asistence hostů: Bednář Miroslav 2, Sázavský, Strnad Miroslav, Strnad Tomáš, Jirák, Sklenář, Kejda

vyloučení: 9 + 5 + OK Musil : 8 + 5 + OK Sklenář,

rozhodčí:Fiksa,Balcar,Štětina

140 diváků, hráno na ZS v Bystřici.

Komentář k utkání:

Zubři do utkání s loňským vítězem soutěže nevstoupili dobře. Hosté na Zubry doslova vlétnuli a byli ze začátku lepším týmem. V 11. minutě to vyústilo v branku pro hosty, kdy od modré vystřelil Strnad. Se Zubry to mohlo být zdaleka horší. Dinga jinak všechny šance hostů zlikvidoval. Poté se Zubři vzchopili a ve druhé polovině třetiny byli vyrovnaným týmem. Zubři měli i dvě velké příležitosti na vstřelení branky, které bohužel neproměnili. V 17. minutě bylo po faulu na Ludvíka nařízeno trestné střílení, které Ludvík proměnil a srovnal stav utkání na 1:1. Do konce úvodní třetiny už branka nepadla. Druhá třetina byla už vyrovnanější se šancemi na obou stranách. Ve 28. minutě se podařilo hostům v přesilové hře jít do vedení na 2:1. Poté měli Zubři šance na vyrovnání, které neproměnili. Ve 33. minutě při kličce sjel útočníkovi hostů puk z hole a šťastně zapadl za záda Dingovi – 1:3. Ve 38. minutě se podařilo hostům, po nedůrazu Zubrů v před brankovém prostoru, dorazit puk Bednářem a zvýšil na 1:4. Od poloviny třetiny se začalo utkání vymykat sudímu, který nepískal všechny zákroky a hra se začala zbytečně přiostřovat. Stav po dvou třetinách byl 1:4 pro hosty. Do třetí třetiny šli Zubři s odhodláním ještě utkání zvrátit, avšak na velice dobře fyzicky hrajícího soupeře to nestačilo a hosté zvýšili hned ve 42. minutě na 1:5. Poté přišlo na řadu pár nepěkných zákroků, které sudí nechal bez trestu a to vyústilo nejprve bitkou v 50. minutě. A poté řadou dalších zbytečných zákroků a také vyloučení. Další branka v utkání nepadla a ještě minutu před koncem vyhroceného zápasu okořenila druhá šarvátka. Za třetí třetinu bylo rozdáno neuvěřitelných 35: 31 minutám. Jak již bylo zmíněno výše. Kdyby rozhodčí pískal všechny zákroky, tak mohlo utkání probíhat slušně a nemuselo se zbytečně vyhrotit!

Další utkání čeká Zubry na zimním stadionu ve Velkém Meziříčí. Utkání se odehraje v neděli 10. 11. 2019 od 15:45 hodin s týmem HHK Velké Meziříčí B.