HHK Velké Meziříčí B – BK Zubři Bystřice n. Pernštejnem 3:7 (0:2;1:4;2:1)

Sestava Zubrů:  Beno– Jan, Mach, Čejka, Tomášek, Musil – Ludvík, Škorpík, Mráz- Šimon, Bednář, Peňáz –Pavelka, Kintr, Jakeš.

Branky Zubrů:  Musil 3, Bednář, Šimon, Peňáz, Ludvík

Asistence Zubrů: Škorpík 3, Bednář 2, Šimon, Mach

Branky HHK Velké Meziříčí: Libor Střecha, Smejkal

Asistence HHK Velké Meziříčí: Štěpánek, Kudláček, Barák

Vyloučení: 6:5

Využití 1:2, v oslabení 0:0, střely na branku 39:, 32 diváků

Rozhodčí: Marian Fiksa – Michal Kašpar, Petr Janoušek

Komentář k utkání:

Zubři do důležitého utkání úvodní třetiny soutěže vstoupili lépe! V 7. minutě už vedli Zubři 2:0, když využili dvě po sobě jdoucí přesilovky. Tu první, 4 proti 3, zužitkoval Musil po přihrávce Škorpíka a v té následné, 5 na 4, skóroval Bednář s přispěním Šimona. Domácím hokejistům čtrnáctidenní herní pauza evidentně neprospěla a celou úvodní část marně hledali protizbraň na rychlý nátlakový hokej Zubrů. Ubránili sice ještě další dvě oslabení, ale to bylo z jejich strany asi tak všechno.

Od začátku prostřední části se dění na ledě úplně změnilo. Meziříčští zatlačili Zubry do vlastního pásma a ti jenom díky Benovi ve své bráně deset minut odolávali. Až ve 30. minutě dotlačil Dundálek puk za Benova záda, když mu asistoval Štěpánek. Následné čekání na vyrovnání stavu vzalo za své o čtyři minuty později. Domácí obrana totiž nechala příliš prostoru dvojici Bednář, Šimon a druhý jmenovaný zvýšil na 1:3. Hráče HHK tato branka natolik rozhodila, že si během dalších pěti minut nechali nasázet další tři góly. Úspěšnými střelci Zubrů byli postupně po krásných akcích Peňáz, Musil a Ludvík.

V poslední třetině si Zubři už jenom víceméně hlídali svůj náskok a nechávali svého soupeře, ať se snaží. A domácí se také snažili ještě alespoň něco zachránit. Ve 45. minutě využil početní výhodu Libor Střecha po nahrávce Jiřího Kudláčka. V 50. minutě upravil na rozdíl tří gólů Smejkal s asistencí Baráka a zdálo se, že závěr utkání bude ještě zajímavý. To by ovšem meziříčští nesměli vyrobit totální kiks. V 54. minutě jejich obránce našel mezi kruhy bystřického Musila, který svým hattrickem nepohrdl a Zubři si došli pro cenné body!

Tento víkend mají Zubři volné kolo.

Další utkání čeká Zubry na venkovním ledě ve Velké Bíteši. Utkání se odehraje v sobotu 23. 11. 2019 od 16:30 hodin. Přijďte podpořit Zubry!!!