BK Zubři Bystřice nad Pernštejnem – SK Telč 2:1 (0:1;2:0;0:0),

Sestava Zubrů:  Beno(Dinga) – Jan, Mach, Čejka, Musil, Tomášek – Ludvík, Škorpík, Mráz- Šimon, Bednář, Peňáz –Kintr, Pavelka, Jakeš, Zítka

Branky Zubrů: Mráz, Bednář

Asistence Zubrů: Ludvík, Škorpík , Peňáz

Branky hostů: Sokolík

Asistence hostů: Tušer

vyloučení: 13:13, navíc Sokolík 10 minut OT za nesportovní chování a Kret 2+10 minut OT za hru vysokou holí (oba Telč)

Využití 2:1, v oslabení 0:0,

Rozhodčí Erik Berger – Tomáš Balcar, Michal Kašpar,

hráno na ZS v Bystřici nad Pernštejnem.

Komentář k utkání:

Zubři vstoupili do utkání proti kvalitnímu soupeři s odhodláním zvítězit. Bohužel byli Zubři hned od úvodu utkání vylučováni a hosté hned v 9. minutě jednu z dvojnásobné přesilové hry využili a šli do vedení. Poté měli i Zubři přesilové hry, ale střelu od Jana tečoval Ludvík pouze do tyče. To bylo v úvodní třetině vše. Ve druhém dějství měl rozhodčí stálé přísný metr a bylo opět hodně vyloučení na obou stranách a hra díky tomu byla velice kouskovaná. Brankově i herně z toho vyšli lépe Zubři. Srovnání přišlo ve 27. minutě v přesilové hře po kombinaci Škorpík – Ludvík a zakončil Mráz. Hned ve 29. minutě šli Zubři do vedení po nahrávce Peňáze skóroval Bednář. Poté Zubři další velké šance neproměnili. Po pěkné kombinaci druhého útoku neproměnil Šimon poloprázdnou branku. Ke konci druhé třetiny hráli hosté dvojnásobnou přesilovou hru, kterou Zubři ubránili a nedovolili soupeři srovnat. Ve třetí třetině bylo opět velké množství vyloučení. Hra se kouskovala. A šance byly na obou stranách. V 50. minutě se dostal Mráz s Ludvíkem do úniku dva na jednoho, ale bohužel Ludvík odkrytou branku střelil jen do tyče. Poté měli hosté stoprocentní šance na vstřelení branky, ale vše skončilo na výborně chytajícím Benovi. Kapitán Telče dostal osobní trest za protesty na rozhodčího. Ke konci utkání padl ještě jeden osobní trest, kdy hráč hostů tvrdě udeřil Bednáře do obličeje holí a vyfasoval tak další desetiminutový trest. Zubři velké šance neproměnili, šance hostů zázračně pochytal Beno a tak další branka nepadla a tři body zůstali zaslouženě doma.

Další utkání čeká Zubry na zimním stadionu v Poličce. Utkání se odehraje v sobotu 7. 12. 2019 od 17:30 hodin s nováčkem soutěže HC Polička