16. 12. 2019 | Petr Tomášek

BK Zubři Bystřice n. P. – HC Zastávka 7:4 (2:1;1:0;4:3)

Sestava Zubrů:  Beno(Dinga) – Jan, Čejka, Dudák, Tomášek – Ludvík, Novák, Škorpík- Šimon, Bednář, Peňáz –Kintr, Musil, Pavelka.

Branky Zubrů:

5.min. – Škorpík (Novák)

19.min.- Ludvík (Novák, Škorpík)

37.min.- Peňáz (Bednář, Šimon)

46.min.-Peňáz (Bednář, Šimon)

51.min.- Ludvík (Jan)

53.min.- Ludvík (Škorpík)

56.min. – Jan (Peňáz)

Branky hostů:

1. min.- Fišer ( Provaz), 45.min.- Šedý (Jambor, Lesonický), 49. min.-Jambor(Fiala), 60. min. Jelínek (Vyhnalík)

Vyloučení: 6: 5, Využití: 1:0

rozhodčí: Fiksa, Štětina, Kašpar

170 diváků hráno na ZS v Bystřici.

Komentář k utkání:

Utkání se Zastávkou se neslo v Charitativním duchu. Výtěžek z předvánočního zápasu šel do denního stacionáře Rosa. I o úvodní buly se postaral Filip, který v rámci stacionáře vede od roku 2015 kroniku bystřickým Zubrům a je jejich velkým fanouškem. Více zde

Díky marodce se do sestavy zařadil po delší pauze zkušený matador Lukáš Novák a  jeho zkušenosti byly na ledě znát. Hned v 5. minutě si připsal asistenci Novák a skóroval Škorpík. Poté byla hra nahoru dolu se šancemi na obou stranách. V 18. minutě se hostům podařilo vyrovnat na 1:1. Hned o minutu později Zubři po krásné akci překlopili skóre na svoji stranu, kdy Novák krásně našel Ludvíka a ten zakončoval prakticky do prázdné branky. Stav po úvodní části byl 2:1. Druhá třetina přinesla opět atraktivní, rychlý a kombinační hokej. Šance měly jak Zubři, tak i hosté, ale vše vychytali výborně chytající brankáři. Až ve 37. minutě se Zubrům podařilo vstřelit branku opět po krásné kombinaci. Tentokrát po pěkné asistenci Bednáře skóroval Peňáz. Do šaten se šlo za stavu 3:1. Třetí třetina byla opět atraktivní a padlo hodně branek. Ve 45. minutě se hostům z hole Šedého podařilo snížit na 3:2. Hned o minutu později Zubři odpověděli a Peňáz svoji druhou brankou zvýšil na 4:2. Hosté ve 49. minutě opět snížili na jednobrankový rozdíl – 4:3. Zubři nenechali nic náhodě a v 51. minutě v přesilové hře po nahrávce Jana skóroval Ludvík a zvýšil náskok Zubrů na 5:3. V 53. minutě po průjezdu přes celé hřiště završil Ludvík hattrick a zvýšil na 6:3. V 56. minutě skóroval tvrdou střelou Jan a bylo to 7:3. Hosté ještě v poslední minutě snížili na konečných 7:4. Zubři tak získali všechny body a zvítězili v posledním utkání roku 2019!

BK Zubři Bystřice přeje všem pěkné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok 2020.

Další utkání čeká Zubry na zimním stadionu v Náměšti. Utkání se odehraje v sobotu 4. 1. 2020 od 17:00 hodin s TJ Náměšť nad Oslavou.