7. 1. 2020 | Milan Paleček

TJ Náměšť nad Oslavou – BK Zubři Bystřice nad Pernštejnem 3:4 (1:1;0:1;2:2)

Sestava Zubrů:  Dinga(Beno)– Jan, Mach,Tomášek, Dudák – Ludvík, Novák, Kintr- Šimon, Bednář, Jakeš –Pavelka, Zítka, Musil.

Branky Zubrů:

1. min.  – Jakeš (Bednář)

35.min. – Ludvík (Novák)

47.min. – Musil

50.min. – Jan (Mach)

TJ Náměšť:

14.min. – Sklenář

54.min- Kejda

60.min.- Ošmera

Vyloučení 6:7, navíc Bauer (Náměšť) za nesportovní chování 2 x 10 minut OT a tím automaticky OK do konce utkání, využití 1:1, v oslabení 0:0

Rozhodčí Tomáš Sibera – Tomáš Mezlík, Jiří Erat, 111 diváků, hráno na ZS v Náměšti nad Oslavou.

Komentář k utkání:

Do tohoto utkání obě mužstva nastoupila s menším počtem hráčů než obvykle, tomu také odpovídala hra, kterou obě mužstva předváděla, hrál se totiž opatrný hokej a čekalo se, kdo udělá první chybu. Vedení se ujali domácí, když po asistencích Michala Sázavského a Janouška najel mezi kruhy Sklenář a vstřelil první branku utkání. Domácí se z vedení příliš dlouho neradovali, Zubři vyrovnali o tři minuty později Jakešem, nahrával Bednář. Do konce třetiny už žádný gól nepadl a tak se šlo do kabin za vyrovnaného stavu. Druhá třetina začala už ve svižnějším tempu, ale ani jednomu týmu se nedařilo využít poskytnuté šance. Nejprve po nahrávce Ludvíka odmítl skórovat Kintr a o chvíli později to bylo obráceně. Podařilo se to až ve 35. minutě Zubrům, kdy vstřelil branku Ludvík po přihrávce Nováka. Domácí se snažili o vyrovnání, ale to se jim do konce třetiny nepovedlo. ve všem zabránil výborně chytající golman Zubrů Dinga. Do třetí třetiny nastoupili domácí s odhodláním vyrovnat, ale opak byl pravdou. Zubři dvěma góly odskočili ve skóre. Nejprve se prosadil po pěkném úniku Musil a v přesilové hře prostřelil brankáře dělovou ránou Jan po asistenci Macha. Domácí se snažili utkání ještě zdramatizovat, když v 54. minutě snížil Kejda. V závěru utkání, kdy po sérii vyloučení hráli domácí bez brankáře, upravil skóre na rozdíl jediného gólu Ošmera, to už ale zbývalo do konce utkání necelých 40 vteřin a přes veškerou snahu se domácím už vyrovnat nepodařilo.

Další utkání čeká Zubry na domácím ledě s HHK Velké Meziříčí. Utkání se odehraje v sobotu 11. 1. 2020 od 17:30 hodin. Přijďte podpořit Zubry a pomozte jim porazit soupeře!