BK Zubři Bystřice n. P. – HC Spartak Velká Bíteš B 6:0 (2:0;2:0;2:0),

Dinga – Jan, Mach, Čejka, Dudák, Musil – Ludvík, Novák, Mráz- Martínek, Škorpík, Jakeš –Kintr , Zítka, Pavelka.

Škorpík, Mach, Martínek, Kintr, Ludvík, Musil

Asistence Zubrů:

Škorpík 3, Martínek, Novák,

vyloučení 3:2, využití 1:0, v oslabení 0:0,

rozhodčí Marian Fiksa – Tomáš Zabloudil, Ivan Štětina, 90 diváků, hráno na ZS v Bystřici nad Pernštejnem.

Komentář k utkání:

Zubři do utkání s posledním týmem tabulky vstoupili o něco lépe než soupeř a v 7. minutě šli do vedení z hole Škorpíka. Poté měli hosté šance, které jim ale zlikvidoval dobře chytající Dinga, naopak v 11. minutě zvýšili Zubři náskok na 2:0 z hole Macha. Ve druhé třetině probíhala podobná hra jako v té první. Zubři skórovali dvakrát, nejprve si připsal svoji první branku v dresu Zubrů Martínek, poté na 4:0 dával Kintr. Ve třetí třetině Zubři skórovali opět dvakrát, na 5:0 zvyšoval Ludvik a na konečných 6:0 upravil výsledek Musil. Zubři si tak zaslouženě připsali tři body do tabulky.

Sobota 1.2.2020

SK Telč – BK Zubři Bystřice n. P. 5:4 (2:1;3:0;0:3)

Dinga – Jan, Mach, Čejka, Martínek, Dudák, Musil – Ludvík, Novák, Mráz- Šimon, Škorpík, Jakeš –Kintr , Zítka, Pavelka.

Novák 2, Musil, Škorpík

Ludvík 2, Dudák, Musil, Čejka

vyloučení: 8:8, využití 1:0, v oslabení 0:1, rozhodčí Jakub Jančí – Jan Mareček, Patrik Augusta, 268 diváků, hráno na ZS v Telči.

Zápas sliboval před slušnou návštěvou zajímavou podívanou, neboť Zubři potřebují pro postup do play-off nejlepších čtyř týmů každý bod a naopak pro domácí by vítězství znamenalo klid pro zbytek základní části soutěže. Obě mužstva tedy začala utkání ve svižném tempu a oba brankáři museli prokazovat, po mnoha šancích na obou stranách, již od počátku své kvality. Domácí lépe kombinovali, naopak Zubři hýřili dobrým pohybem a vyšším důrazem v prostoru před brankou, což jim pomohlo v 18. minutě otevřít kapitánem Novákem skóre zápasu. Domácím se podařilo po pěkné samostatné akci Berky v téže minutě vyrovnat a hned v následující minutě Kubátem otočit průběh první třetiny. Psychickou výhodu si hráči Telče přenesli i do druhé třetiny a zatlačili hráče Bystřice do vlastní třetiny. Když postupně zvýšili své vedení góly Šťastného, Prokopa a druhým gólem Berky až na 5:1, zdálo se, že je o utkání rozhodnuto a třetí třetina bude již jen formalitou. Tomuto scénáři nasvědčoval i úvod třetí třetiny, ovšem ve 45. minutě po pěkné průnikové přihrávce Čejky se dostal do samostatného nájezdu Musil, který chladnokrevně zakončil. V následující minutě si zapsal druhý gól Novák, který proměnil po pěkné kombinaci s Ludvíkem a Zubrům podařilo vrátit do utkání. Najednou jich byl plný led, svůj důraz vystupňovali až na hranici pravidel a domácí se dostali pod tlak. Svoji převahu Bystřičtí sice ještě nevyužili ve své přesilovce 4 na 3, ale v následné 5 na 4 se jim podařilo pět minut před koncem chytrým zasunutím Škorpíka podél brankáře Havlíka snížit skóre na rozdíl jediné branky. I když domácí měli několik příležitostí rozhodnout utkání definitivně na svou stranu do otevřené obrany Zubrů. Nepodařilo se jim trefit několikrát ani prázdnou branku soupeře a skvělým výkonem Zubry udržel v utkání Dinga, zápas tak gradoval až do poslední minuty zápasu. Bohužel pro Zubry přišlo vyloučení před koncem utkání. Zubři se nedali a ve vlastním oslabení se řítil na domácí branku téměř sám Ludvík, ovšem za výrazné pomoci domácího obránce Prokopa brankář Havlík tuto šanci zlikvidoval. Přes porážku je třeba vyzvednout výkon hráčů Bystřice a jejich z mrtvých vstání v třetí třetině. Tímto přístupem a předvedenou hrou by jim neměl postup mezi poslední čtyři týmy uniknout.

Další utkání čeká Zubry na domácím zimním stadionu. Utkání se odehraje v sobotu 8. 2. 2020 od 17:30 hodin s HC Spartak Polička.