BK Zubři Bystřice n. P. – HC Spartak Polička 4:10 (1:0;1:6;2:4),

Sestava Zubrů:

Dinga – Jan, Dudák, Tomášek, Martínek– Šimon, Škorpík, Mráz – Ludvík, Novák, Kintr- Pavelka, Zítka, Jakeš.

Branky Zubrů:

12.min-Mráz (Novák, Ludvík)

27.min.-Mráz(Martínek, Ludvík)

48.min.-Mráz(Škorpík, Šimon)

56.min.- Jakeš z TS

Vyloučení: 8:8, navíc Dinga (Bystřice) 10 minut OT za nesportovní chování

využití: 0:3, v oslabení 0:0,

Rozhodčí: Tomáš Balcar  Fiksa Marian, Kašpar Michal, 150 diváků, hráno na ZS Bystřici nad Pernštejnem.

Komentář k utkání:

Domácí Zubři chtěli do utkání vstoupit tak, jak končili minulé utkání v Telči, nicméně to jim vydrželo pouze v první třetině, a to pouze částečně. První třetina nabídla vyrovnanou hru se šancemi na obou stranách, hosté byli mírně aktivnější, ale všechny jejich šance likvidoval domácí brankář. Skóre zápasu otevřel domácí Mráz, do kabin se šlo za stavu 1:0. Do druhé třetiny však nastoupila rozdílná družstva. Hned v prvním střídání si hosté vynutili přesilovou hru, kterou bez sebemenších problémů proměnili. Domácí celek úplně vypadl z utkání a hosté je předčili ve všech herních dovednostech. Výsledkem tohoto byly dvě slepené branky, hosté odskočili na 1:3. Domácí se zmátořili ojedinělou šancí, kdy opět Mráz nadvakrát překonal hostujícího Dostála – 2:3. Tato branka alespoň trochu pozvedla výkon domácích, nicméně po chybě v rozehrávce hosté brankou Zoulíka opět odskočili. Od této branky bylo na ledě pouze jedno mužstvo, a to hostující Spartak. Hosté hráli s lehkostí, výborně se pohybovali a přesně kombinovali, rozebírali obranu domácích na prvočinitele a postupně navyšovali svoje vedení.  Po druhé třetině byl tedy stav utkání 2:6. Třetí perioda pokračovala v trendu, který nastolilo hostující družstvo. Domácí mužstvo ochotně plnilo roli tréninkového sparing partnera a svoji nedůraznou a odevzdanou hrou nekladlo hostům ani náznak odporu. Hosté si hru užívali a postupně navyšovali vedení, domácí pouze kosmeticky upravili výsledek na konečných 4:10. Domácí diváci tak mohli být svědky zřejmě nejhoršího výkonu, jaký za dobu své existence Zubři podali. Boj o pozici, zaručuj,cí play-off, se tedy domácím značně zkomplikoval.

Další utkání čeká Zubry v sobotu 15.2.2020 od 17:30 na ledě HC Zastávky. Přijeďte podpořit naše borce ve velice důležitém utkání v boji o play-off!!!