BK Zubři Bystřice n.P. – TJ Náměšť nad Oslavou 5:4 s.n. (0:0,1:2,3:2,0:0,2:1)

Sestava Zubrů:

Dinga(Beno) – Jan, Mach, Tomášek, Čejka, Musil– Šimon, Škorpík, Mráz – Ludvík, Novák, Kintr- Martínek, Zítka, Jakeš.

Branky Zubrů:

39.min- Ludvík (Jan, Mráz)

45.min.-Novák (Ludvík, Čejka)

47.min.-Kintr(Novák, Ludvík)

53.min.- Ludvík (Mráz, Jan)

Rozhodující nájezd Mráz

Branky hostů:

Bednář Miroslav 2, Bednář Petr, Ošmera Pavel

Asistence hostů:

Krčál 2, Strnad Miroslav 2, Bednář Miroslav, Sklenář David

Vyloučení: 8:4 navíc domácí Kintr OT  (využití 2:0)

Diváků:130

Rozhodčí: Sobotka, Sibera, Erat

Komentář k utkání:

Domácí Zubři do rozhodujícího utkání v boji o play-off vstoupili velice odhodlaně. Na obou týmech bylo vidět, že v tomto důležitém utkání nenechají druhému nic zadarmo! První třetina předvedla divákům velice rychlý a důrazný hokej se šancemi na obou stranách. Bohužel pro Zubry se zranil Šimon po tvrdém nárazu o mantinel. Šance hostů vychytal domácí Dinga. Zubři trefili akorát brankovou konstrukci a tak se šlo do šaten za stavu 0:0. Ve druhé třetině opět mohli diváci sledovat pěkný hokej. Bohužel se ale do vedení dostali ve 27. minutě hosté po brance Ošmery a bylo to 0:1. Poté Zubři tlačili soupeře, ale opět skončila střela Mráze jen na brankové konstrukci. Hosté poté ve 37. minutě zvýšili stav na 0:2 z hole Petra Bednáře. Zubři ve 39. minutě využili přesilovou hru, kdy tvrdou střelu Jana tečoval Ludvík a snížil na 1:2. Do třetí třetiny Zubři nevstoupili nejlépe, protože hned ve 41. minutě šel za podražení na trestnou lavici domácí hráč. Hosté bohužel přesilovou hru okamžitě využili a Miroslav Bednář zvýšil náskok na 1:3. Zubry tento okamžik neskutečně nakopl a byl jich plný led. Ve 45. minutě po pěkné přihrávce Čejky přes celé hřiště na Ludvíka jeli Zubři dva na jednoho, Ludvík našel krásnou nahrávkou Nováka, který zakončoval prakticky do prázdné branky a snížil na 2:3. Zubři hráli v neskutečném nasazení a soupeř vůbec nevěděl, jak zareagovat. Ve 47. minutě po úniku Ludvíka převzal kotouč Novák, jenž přenechal Kintrovi a ten srovnal stav utkaní na 3:3. Po obdržené brance si hosté vzali oddechový čas. V 51. minutě se hostům podařilo opět překlopit skóre na jejich stranu z hole Bednáře M. – 3:4. Zubry to ale nepoložilo a pořád pokračovali ve své hře a tlačili soupeře! To vyústilo ve výhodu přesilové hry. Tu Zubři využili v 53. minutě. Po střele Mráze opět do brankové konstrukce byl na správném místě Ludvík a srovnal stav na 4:4. Zubři poté stále dostávali soupeře pod tlak, ale branku nepřidali.  Za sporný faul byl vyloučen domácí Kintr, který ještě za protest dostal desetiminutový trest navíc. Hosté měli poté ještě výhodu dvojité přesilové hry, kterou Zubři srdnatě ubránili. Ještě půl minuty před koncem základní hrací doby se ocitnul sám Ludvík před brankářem, ale neproměnil, a tak skončila základní hrací doba nerozhodně. V pětiminutovém prodloužení měli ze hry více Zubři. Rozhodnout mohl Jan a poté Musil, ale obě šance zlikvidoval brankář hostů. Poté se už nic nestalo, a tak čekal oba týmy infarktový závěr v podobě samostatných nájezdů. Jako první se na samostatná nájezd postavil Musil, který neproměnil. Stejně tak neproměnil hostující Jirák. Druhou sérii začal Jan, jehož střela skončila na tyči. Poté neproměnil Jakeš ani Ludvík. V páté sérii se podařilo Bauerovi šťastně poprvé proměnit nájezd a tak domácího Mráze nečekal vůbec jednoduchý okamžik. Mráz se nenechal znervóznit a proměnil a srovnal na 1:1. Do náhlé smrti se hned postavil Mráz a znova chladnokrevně prostřelil hostujícího brankáře a nyní měli nůž na krku hosté. Miroslava Bednáře však vychytal Dinga a Zubři se mohli radovat z velice důležité výhry v boji o play-off! Nyní čeká Zubry poslední utkání základní části s HHK Velké Meziříčí. Půjde o souboj, který rozhodne, jestli postoupí do play-ff Zubři nebo Velké Meziříčí!

Další utkání čeká Zubry v sobotu 29.2.2020 od 16:30 hodin ve Velkém Meziříčí. Přijeďte podpořit naše borce v posledním utkání základní části a zároveň v rozhodujícím zápase o play-off!!!