Zubři doma opět vítězně!

BK Zubři Bystřice – HC Velké Meziříčí B 7:3 (1:0;1:1;5:2)

Komentář k utkání:

Utkání, které pro domácí bylo po minulé prohře v Náměšti důležité, aby neztratili kontakt se špicí tabulky, začalo vlažně, jak kdyby se ani jednomu týmu nechtělo. Poté přece jenom domácí zvýšili obrátky a začali přicházet šance. Ovšem byl to festival neproměněných tutovek domácích Zubrů, korunovaný šancí domácího kapitána Nováka, který netrefil po rozebrání hostující obrany zívající prázdnou svatyni. Pak přece jenom nabil Mrázovi Marek Svoboda a domácí střelec procedil za gólmana Šebu – a bylo to 1:0. Tak skončila i první třetina. Domácí po přestávce začali lépe kombinovat a bruslit. Domácí byli hnaní výborným Zubřím kotlem a v 25. minutě po krásně kolmici od Jana ujel hostující obraně Novák a hezkou střelou nad vyrážečkou zvýšil na 2:0. Utkání pokračovalo ve stejném duchu, ale hostující gólman držel hosty v utkání. Domácí dobývali meziříčskou obranu, ale ta odolávala a tak přišel trest, kdy z ojedinělého protiútoku nekompromisní střelou snížil Tůma. Pak měli Zubři několik přesilovek, ale nedařilo se jim a souhra vázla. Po druhé třetině byl stav nakonec jen 2:1. Zubři po přestávce nechtěli nechat nic náhodě a do soupeře se zakousli a utkání chtěli zlomit na svou stranu. Domácí druhá pětka předvedla zámek a kolotoč a po závaru střelou do šibenice Novák zvýšil na 3:1. O minutu déle zvýšil Mráz po přihrávce Bednáře na 4:1 a to hosty definitivně zlomilo. O další minutu po důrazu v brankovišti zvyšoval Ludvík na 5:1 a hosté rezignovali. Na 6:1 po krásné kombinaci se Svobodou završil Mráz svůj hattrick. Až potom hosté kosmeticky upravili skóre dvěma góly Štěpánka. Poslední slovo měli zase Zubři, konkrétně Bednář, který nachytal jinak vynikajícího brankáře Šebu. Domácí si připsali zasloužené 3 body a pokračují v souboji o první místo s Náměští.

Sestava Zubrů:

Beno-    Jan, Mach,Musil, Jícha  –– Svoboda Marek, Bednář, Mráz- Ludvík, Novák, Kintr – Gracias, Svoboda Vlastimil.

Branky Zubrů:

Mráz 3, Novák 2, Bednář, Ludvík.

Asistence Zubrů:

Svoboda 2, Jan, Gracias, Musil, Bednář, Ludvík.
Vyloučení: 5:8
Diváků: 150
Rozhodčí: Suchý, Čurilla, Havelka
.
Nyní čekají Zubry tři venkovní utkání v řadě. Další utkání odehrají Zubři na zimním stadionu ve Velké Bíteši v neděli 29. 1. 2017 v 16:00  hodin s týmem HC Veverská Bítýška. Přijeďte Zubry podpořit v důležitém mistrovském utkání v boji o vedení v soutěži!!!