Zubři doma opět zvítězili!

BK Zubři Bystřice – HC Veverská Bítýška 6:3 (3:1;1:1;2:1)

Komentář k utkání:

Domácí Zubři chtěli v utkání potvrdit roli papírového favorita a udržet se v čele soutěže, což se jim bezezbytku povedlo. Domácí, i když v ne zcela kompletní sestavě, byli od úvodního vhazování aktivnější a šli si za svým cílem. Těžit mohli hlavně z výborných přesilovek, kdy Jan svou střelou od modré dvakrát nachytal hostujícího brankáře Dingu. To domácím dodalo ještě větší jistotu na hokejky a zásluhou důrazného Šimona zvýšili své vedení na 3:0. Za hosty těsně před koncem třetiny korigoval tečovanou ránou obránce Sokolovskij. Druhé dějství nepřineslo tolik branek, hrál se velice důrazný hokej, nicméně více ze hry měli domácí, i když hosté také dokázali domácím několikrát pěkně zamotat hlavy. Za domácí zvyšoval vedení Bednář, za hosty korigoval Píša. Ve třetí třetině se hrál, podobně jako v té druhé, urputný, tvrdý hokej. Hosté se však místo hře začali věnovat dlouhým a zbytečným diskusím s rozhodčími, což vyvrcholilo osobním trestem pro hostujícího brankáře Dingu a také dvěma šarvátkami v závěru utkání. Domácí ještě dokázali zásluhou Nováka a Kintra navýšit své vedení na konečných 6:3 a po zásluze si tak připsali další body a udrželi se v čele soutěže.

Sestava Zubrů:

Beno-   Svoboda Vlastimil, Jan, Mach, Čejka  –– Svoboda Marek,Šimon, Bednář.- Ludvík, Novák, Kintr – Svoboda Martin, Gracias, Sís.

Branky Zubrů:

Jan 2, Šimon, Bednář, Novák, Kintr

Asistence Zubrů:

Novák 2, Bednář 2, Svoboda Marek 2, Čejka, Jan .
Vyloučení: 3:12, navíc Dinga (VB) 10 minut OT za nesportovní chování
Diváků: 200
Rozhodčí: Dostál, Mejzlík, Kotrba

Nyní čekají Zubry ještě dvě domácí utkání v řadě. Další utkání odehrají Zubři na domácím zimním stadionu v Bystřici nad Pernštejnem v sobotu 17. 12. 2016 v 17:30  hodin s týmem HC Zastávka. Přijďte Zubry podpořit v posledním mistrovském utkání roku 2016 a pomožte Zubrům udržet první místo v tabulce!!!