Zubři přehráli i Vel.Meziříčí

HC Velké Meziříčí ,,B“ – BK Zubři Bystřice 1:4 (0:1;0:2;1:1),

Komentář k utkání:

Celá první část utkání patřila favorizovaným Zubrům. Jeho nátlaková hra nedala domácím v obranném pásmu prakticky vydechnout. Ti sice nepůsobili nijak odevzdaně, ale v herním projevu jim chyběla hlavně rychlost. Někdy jen se štěstím a i díky zákrokům Štourače v bráně udržovali domácí hráči čisté konto. Přesto a nebo právě proto padl první gól až v předposlední minutě, kdy dostal hosty po pěkné akci do vedení Novák. Do poloviny zápasu se obraz hry nezměnil. Zubři nadále s chutí útočili a ve 31. minutě zvýšili zásluhou Šimona na dvoubrankový rozdíl. Od této chvíle se dění na ledě začalo postupně měnit. Domácí hokejisté hru vyrovnali a i oni se dostali do několika slibných šancí. Zubři přestali tolik tlačit na pilu a více se soustřediil na rychlé protiútoky do útočného pásma. Ve 37. minutě při jednom z nich využil chybu domácích v rozehrávce Janda a zvýšil na 0:3. V závěrečné třetině už byli lepší domácí, kteří neměli co ztratit a ani na co čekat. Několikrát uzavřeli svého soupeře před Benovou brankou, ale ten kapituloval pouze jednou. Ve 48. minutě mu zkazil čisté konto Malec. Domácí tým vycítil šanci a pokračoval v tlaku, chyběla mu však přesná koncovka. Poslední slovo tak měli lídři tabulky. Minutu před koncem přidal čtvrtý gól Marek Svoboda a dál už nebylo co řešit.

Sestava Zubrů:

Beno-   Svoboda Vlastimil, Jan, Mach, Gracias  –– Svoboda Marek, Janda, Mráz- Ludvík, Novák, Kintr – Šimon, Bednář.

Branky Zubrů:

Novák, Šimon, Janda, Marek Svoboda.

Asistence Zubrů:

Ludvík, Kintr, Bednář, Gracias, Mráz, Marek Svoboda, Jan.
Vyloučení: 4:6
Diváků: 60
Rozhodčí: Sobotka, Sibera, Tichý

Nyní čekají Zubry tři domácí utkání v řadě. Další utkání odehrají Zubři na domácím zimním stadionu v Bystřici nad Pernštejnem v sobotu 10. 12. 2016 v 17:30  hodin s týmem HC Veverská Bítýška. Přijďte Zubry podpořit v dalším důležitém mistrovském utkání a pomožte Zubrům udržet první místo v tabulce!!!