Zubři v 1.utkání finále prohráli na nájezdy

BK Zubři Bystřice –  TJ Náměšť nad Oslavou 3:4 po samostatných nájezdech (2:0, 0:0, 1:3),

Komentář k utkání:

Doslova natřískaný stadion čekal na aktéry prvního finálového klání mezi bystřickými a hosty z Náměště. Utkání bylo od úvodního vhazování nad úrovní této soutěže, bylo plné osobních soubojů i pohledných kombinací. Po úvodním náporu hostů se jako první prosadili domácí, kdy Šimon přiložil hostujícímu Májovi teploměr a poslal tak Zubry do vedení 1:0. Po této brance Zubři převzali iniciativu, byli aktivnější. Nedorozumění mezi hostujícím brankářem a obranou potrestal domácí Mráz, a navýšil tak vedení domácích na 2:0. Po první třetině byl stav 2:0. Ve druhé třetině byla hra urputná a vyrovnaná, na obou stranách se naskytlo několik šancí, nicméně žádná z nich nebyla využita. Do třetí části hry šli tak Zubři s vedením 2:0. Hosté nastoupili do třetí třetiny s odhodláním zlomit utkání na svoji stranu, byli aktivnější a domácím postupně docházely síly. První hostující branku stylem „dejte mi puk a běžte slavit“ vstřelil Bednář, kdy projel celou plochou a prostřelil domácího brankáře. To hosty nakoplo ještě více, snažili se o vyrovnání, doslova domácím zatápěli. Toho však domácí Zubři využili, kdy Šimon našel skulinku mezi betony a proměnil tak rychlý brejk domácích. Hosté však ve svém tlaku nepolevili a dvěma slepenými šťastnými brankami během 2 minut vyrovnali na 3:3. Finálové drama tak dospělo až do samostatných nájezdů, kde byli šťastnější hosté, vítězný nájezd proměnil Doležal. Utkání bylo na vysoké úrovni, odehrávalo se před výbornou atmosférou, o kterou se postarali jako tradičně vynikající domácí fanoušci, tak i hostující příznivci. Stav série o 1. a 2. místo je tak 0:1.

Sestava Zubrů:

Beno-   Jan, Jícha, Čejka, Mach,Musil  –– Mráz, Janda, Novák-  Bednář, Šimon, Svoboda Marek – Svoboda Vlastimil, Gracias, Svoboda Martin.

Rozhodčí: Dostál, Berger, Krásný

Nyní čeká Zubry druhé utkání finálové série s TJ Náměšť nad Oslavou, která se hraje na dvě vítězná utkání. Druhé utkání se hraje na stadionu v Náměšti v sobotu 18.3. 2017 v 17 hodin. Popřípadě třetí rozhodující utkání se odehraje na domácím zimním stadionu v sobotu 25.3.2017 v 17:30 hodin. Přijďte Zubry podpořit ve velice důležitém finálovém utkání v boji o titul KSM!!! Bude možnost jet autobusem, který bude odjíždět ve 14:30 hodin od zimního stadionu. V případě zájmu pište na tel.605066151.