Zubři v Náměšti prohráli!

TJ Náměšť nad Oslavou – BK Zubři Bystřice 6:4 (0:1;3:2;3:1)

Komentář k utkání:

Utkání dvou mužstev, hrajících o první místo v tabulce se o 15 minut opozdilo kvůli poruše autobusu. Začalo se svižně a oba týmy vědomi si důležitosti tohoto utkání dávaly do hry maximum. Domácí vyslali ze začátku utkání na brankáře Zubrů více střel. V 11. minutě měl obrovskou šanci domácí Tóth, když jel sám na branku hostí, avšak neproměnil. Vzápětí se role otočila a na domácího brankáře jel Zdeněk Mráz, který se nemýlil a dostal Zubry do vedení. Zubři se dostávali do přečíslení a zásluhou především Mráze a Nováka bylo před brankou rušno. Domácí se snažili, ale nic jim nevycházelo. Když už se zdálo, že mohou skórovat, jejich snažení ztroskotalo na brankáři Benovi. Nástupem druhé třetiny se domácí snažili zvrátit skóre ve svůj prospěch, ale obraz hry se neměnil. Zubři šli zarputile do každého souboje a jejich styl hry se jim vyplatil, když ve 25. minutě skóroval po pěkné souhře Novák. Po chybě domácích se do samostatného úniku dostal Kintr, který s přehledem proměnil, a Zubři odskočili na rozdíl tří branek, zdálo se už být vymalováno. Bohužel pro Zubry přišel faul hráče Čejky, který dal po menší potyčce domácímu Fialovi hlavičku. Rozhodčí tento faul ocenili trestem 5 + do konce utkání. Tento sporný moment byl pro Zubry zlomem v jinak velmi dobře rozehraném utkání! Byl to impuls pro domácí a než se Zubři vzpamatovali, domácí během dvou minut srovnali skóre a do šaten se šlo za stavu 3:3. Ve třetí třetině se však náměšťští snažili výsledek i nadále zvrátit ve svůj prospěch, ale Zubři nadále bojovali, ale bohužel opět ve 44. minutě šli domácí do vedení po brance v přesilové hře. Zubři vyvíjeli na domácí tým veliký tlak, vytvořili si několik výborných šancí, ale buď neproměnili, nebo střela skončila na tyči. V 56. minutě vstřelili branku domácí a odskočili na rozdíl dvou branek.  Zubři nic nevzdávali a v 58. minutě snížili a s vidinou vyrovnání se tlačili před domácího brankáře Milana Máje, který všechny šance zneškodnil! Bohužel se v 59. minutě trefili ještě domácí a ukončili snahu Zubrů srovnat skóre. Utkání se hrálo před výbornou diváckou kulisou, fanoušci Zubrů, kteří tradičně přijeli ve velkém počtu, byli obrovsky slyšet a hnali svůj tým k důležitým bodům, ale taktéž domácí fanoušci se nenechali zahanbit a podporovali vydatně svůj tým. Hrál se rychlý a pěkný hokej, který naplnil očekávání a byl do posledních minut napínavý.

Sestava Zubrů:

Beno-   Jan, Mach, Čejka, Musil  –– Svoboda Marek, Mráz, Janda- Ludvík, Novák, Kintr – Šimon, Bednář, Gracias.

Rozhodčí: Pekárek, Mezlík, Mejzlík

Další mistrovské utkání odehrají Zubři na domácím zimním stadionu v Bystřici nad Pernštejnem v sobotu 21. 1. 2017 v 17:30  hodin s týmem HC Velké Meziříčí ,B“. Přijďte Zubry podpořit v dalším mistrovském utkání  a  pomožte Zubrům udržet domácí neporazitelnost!!!!!!